O Nas

Kinga Tyczyńska

 O mnie

Nazywam się Kinga Tyczyńska jestem absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na Wydziale Fizjoterapii oraz Instruktorem Rekreacji Ruchowej z hipoterapii  z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym we Wrocławskich i pod Wrocławskich ośrodkach rehabilitacji i hipoterapii.

                   Rozpoczynam prowadzenie zajęć z hipoterapii na wyszkolonych konikach polskich w miejscowości Lizawice

          Chciałam zaoferować Państwu  zabiegi z hipoterapii, które odbywać się będą przez cały rok, w zależności od pogody na Świerzym powietrzu bądź w hali – namiocie. Aby zabiegi przynosiły oczekiwany efekt będę współpracować z rehabilitantami prowadzącymi, aby móc ułożyć dla każdego dziecka indywidualny program dostosowany do aktualnego poziomu rozwoju. W trakcie zajęć będę brała pod uwagę również państwa wskazówki i oczekiwania.

Miejsce prowadzenia zajęć znajduje się na wsi z dala od miasta, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza i chwilę odpocząć.

Nasi Terapeuci

Anna Lepczyńska

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką, z pasji jeźdźcem i fotografem. Ze światem koni jestem związana odkąd pamiętam i codziennie poszerzam wiedzę z nimi związaną. Uczestniczyłam w wielu kursach i ciągle poszukuję nowych informacji o psychofizycznym rozwoju ludzi i koni, którą mogę przełożyć na pracę z innymi. Z radością dzielę się swoimi umiejętnościami oraz zdobytą wiedzą podczas prowadzonych przeze mnie zajęć.

Agata Fuławka

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, magister terapii pedagogicznej, nauczyciel wychowania przedszkolnego, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalizacją jazda konna, hipoterapeuta.

Jazda konna towarzyszyła mi od dziecka, a hipoterapią zaczęłam się interesować już w klasie maturalnej. Jej dobroczynny wpływ na człowieka po raz pierwszy na własne oczy mogłam podziwiać podczas pracy w szwajcarskiej stajni Rebgarten, niedaleko Bazylei ( to miasto, w którym w 1976 roku odbył się międzynarodowy kongres poświęcony hipoterapii w różnych jednostkach chorobowych, w podsumowaniu którego uznano, że ćwiczenia ruchowe wykonywane podczas jazdy konnej dają nieograniczone możliwości terapeutyczne u dzieci z uszkodzeniami mózgu). Praktyki zawodowe odbywałam bezpośrednio w warszawskim oddziale Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego i we Wrocławiu, po uzyskaniu tytułu zawodowego hipoterapeuty postanowiłam podjąć jeszcze dodatkowo studia pedagogiczne.

Dla każdego jeźdźca przygotowuję indywidualny program zajęć dostosowany do jego potrzeb, możliwości i poziomu rozwoju. Przed zajęciami przeprowadzam wywiad z rodzicami i dzieckiem, by lepiej się poznać przed podjęciem współpracy. Na zajęciach chętnie korzystam ze swoich pedagogicznych umiejętności, dzięki czemu towarzyszy nam dużo śmiechu i zabawy. Z łatwością przemycam trudne i z pozoru nieosiągalne do wykonania ćwiczenia robiąc wokół nich magiczną otoczkę.